15 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÖLBAŞI > Salkım Anaokulu’nda "Kodluyorum.Öğreniyorum" Eğitimi.

Salkım Anaokulu’nda "Kodluyorum.Öğreniyorum" Eğitimi.

21.02.2019 01:33 12 14 16 18 yazdır
Gölbaşı Salkım Anaokulu’nda Öğrencilere "Kodluyorum,Öğreniyorum" Kodlama Eğitimi Verildi
Salkım Anaokulu’nda

Gölbaşı Salkım Anaokulu  öğrencileri robotik kodlama uygulamasıyla hem eğleniyor hem de bu uygulamayla olaylar arasındaki bağlantıyı sağlayan programlama becerisi kazanıyorlar,ayrıca öğrencilerin bilişsel becerileri geliştiriliyor.

 Salkım Anaokulu Müdürü Fatih Karagöz yaptığı açıklamada;” Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, çocukların bu gelişmelerle daha çok içli dışlı olmasına neden olmaktadır. Ebeveynlerinde gördükleri cihazları merak etmeleri engellenememektedir ve eninde sonunda bu cihazlarla tanışmaları gerçekleşmektedir. Bilgisayar ve akıllı cihazların çocuklar üzerinde olan olumsuz etkileri düşünüldüğünde de ebeveynlerin bu konudaki endişeleri artmaktadır. 

Neden Anaokullarında Kodlama Eğitimi 

• Öğrencilerinizin erken yaşta kodlama eğitimi alması için pek çok önemli neden bulunuyor. 

• Kodlama eğitimi Öğrencilerinize matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Öğrencileriniz her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor. 

• Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.

• Kodlama eğitimleri ile okulunuzun farkındalığını arttırdık.Biliyoruz ki  ilçemizde bir çok anaokulu var ve veli görüşmeleri sırasında diğer anaokullardan bir farkımız olduğunu belirtmek bize avantaj sağlayacaktır. 

• Teknolojiyi takip eden bir kurum haline geldik. 

• Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki öngörülen yeni işlerin yüzde 60’ı bilgisayarla ilişkili olacak. 

• Kod yazma çiftçilikten hukuka, inşaattan tıbba kadar her endüstride kullanılabiliyor. 

• Kodlama aynı zamanda en yeni liberal sanatlardan. Liberal sanatlar insanları hayata hazırlamak ve öğrencilere etraflarındaki dünyayı daha iyi anlamaları konusunda yardım etmek üzere tasarlanıyor. Kodlama ise dijitalleşen hayatta dünyadaki olup biteni anlama adına giderek daha kıymetli hale gelecek bir alan. 

Bu kapsamda anaokulumuzda temel seviyede kodlama çalışmaların daha fazla nitelikli olması ve etkinliklerin verimli olmasına katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri