15 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÖLBAŞI > Gölbaşı Salkım Anaokulu Minik Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik
Gölbaşı Salkım Anaokulu Minik Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Gölbaşı Salkım Anaokulu Minik Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

29.03.2019 00:18 12 14 16 18 yazdır
Gölbaşı Salkım Anaokulu Minik Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Doğal kaynakların özellikle suyun bilinçsiz kullanımı ve tüketimine dikkat çekmek isteyen Salkım Anaokulu öğrencileri evlerinde İsraf Dedektifliği yaparak ebeveynlerini elektrik ve suyu koruyalım mesajı verdiler.

Doğal dengenin korunması ve doğal kaynakların tasarruflu kullanılması yönünde öğrencilerin sürekli bilinçlendirildiğini ifade eden Salkım Anaokulu Müdürü Fatih KARAGÜZ; "Dünya su günü etkinliklerimiz çerçevesinde öğretmenlerimizin konu hakkında vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda  öğrencilerimizin evlerindeki enerji kaynaklarının kullanımında israfı önlemek amacı ile örnek bir davranış gösterip büyüklerine karşı israf dedektifliği yapmalarını isteyerek su ve elektrik tüketiminde duyarlılık göstermelerini istedik.Öğrencilerimiz görevlerini büyük bir başarı ile göstermişlerdir.

Elbette doğal kaynakların daha dikkatli kullanılması, doğal dengenin korunması ve gelecek nesillere sağlıklı olarak intikal ettirilmesi hepimizin ortak görevidir. Bu konuda öğrencilerimizi bilinçlendirirken su ve diğer enerjilerin tasarruflu kullanılması yönünde de davranış kazanmalarını sağlıyoruz"

“Su hayatımızda o kadar değerlidir ki, ölçülmesi çok zordur. Ülkemizde, hemen hemen her eve, iş yerine, okula ve hastaneye su ulaşıyor, şehir şebeke suyundan içme suyu kalitesinde su akıyor, kanalizasyonlar sorunsuz çalışıyor ve atık sular uygun bir şekilde bertaraf ediliyor.Suyun hayatımızdaki değerini ölçmemiz zor, bunu ancak susuz kaldığımızda anlayabiliriz, ama gün geçtikçe ihtiyaçtan daha fazla kullanılması, suyun aşırı kirletilmesi, global ısınma nedeni ile eriyen buzullar ve yükselen deniz seviyesi, denizlerde yaşayan bazı canlı türlerinin kirlilik nedeni ile yok olması ve besin zincirinin bozulması gibi nedenlerden dolayı dünya su günü her yıl maalesef daha fazla önem kazanmaktadır.” Dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri